ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2019

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Podrobněji o letovisku Makarska

Makarska - městoMěstečko s 15 tisíci obyvateli na úpatí Biokova. Je hospodářským, kulturním a turistickým centrem Makarské riviéry. Ze zdejšího přístavu vede trajektová linka do obce Sumartin na ostrově Brač.

Stará Makarska je soustředěna kolem náměstí s farním kostelem Sv. Marka ze 17. století ve stylu skrovného baroka. Před kostelem se nachází barokní kašna z 18. století. Nová Makarska je západněji a charakterizují ji moderní hotely, apartmány, restaurace, obchody a dlouhé pláže.

Pláž Donja Luka

Při překrásné pláži Donja Luka dlouhé 1,5 km jsou rozmístěny nejlepší hotely letoviska. Donja Luka s borovým hájem je z drobnějších oblázků a hrubého písku s pozvolným vstupem do vody. Pláž nabízí hostům každého věku kvalitní koupání včetně možnosti zapůjčení lehátek, slunečníků, vodních šlapadel Makarska - letecký pohled

Turistické zajímavosti

V městečku je jedno z nejvýznamnějších světových malakologických muzeí, v němž jsou jedny z nejbohatších sbírek mušlí. Nedaleko Makarské je Vepric, poutní místo panny Marie Lurdské. Na úpatí Biokova se dále nacházejí staré obce Veliko Brdo, Puharići, Makar a Kotišina, které si zachovaly krásu lidového stavitelství. Můžete zde obdivovat olivové háje, romantické kamenné domečky nebo konoby (restaurace ve vesnickém stylu) specializované na chorvatskou kuchyni. V obci Kotišina naleznete Biokovská botanická zahrada.