ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Ostrov Korčula

Podrobnější informace

Pohled na město KorčulaOstrov Korčula je jedním z nejnavštěvovanějších jadranských ostrovů. Klenot mezi ostrovy chorvatského Jadranu. Rok od roku stoupá zájem o jeho návštěvu. Perlou ostrova je stejnojmenné staré město.

Ostrov má délku 47 kilometrů. V nejširším místě má 8 kilometrů. Nejvyšší bod ostrova je 568 m nad mořem. Ostrov je velice členitý.

Na jihovýchodní straně je v oblasti Lumbardy poměrně plochý. Vnitrozemí je hornaté s několika nevelkými planinami u obcí Čara a Smokvica, kde jsou vinice a pole, na nichž se pěstuje zelenina.

Možnosti koupání

Pobřeží je členité s mnoha zálivy a drobnými ostrůvky. Ve větších zálivech jsou zpravidla oblázkové nebo i písečné pláže, převažuje ale skalnaté pobřeží s platy, které lze využít při opalování. Kolem celého ostrova je nádherně čistá voda. Trochu horší je to v blízkosti přístavů Korčula a Vela Luka, ale rozhodně je to lepší, než v jiných velkých přístavních městech na jadranském pobřeží.

Pohled na KorčuluVelice oblíbená je obec Lumbarda, kde je jedna z nejkrásnějších písečných pláží v této části Dalmácie.

Na Korčule převládá mírné klima s nadprůměrným počtem hodin slunečního svitu. V horkém létě je velice příjemný mistrál vanoucí mezi ostrovem Korčula a poloostrovem Pelješac. Ten využívají zejména surfaři.

Na Korčule se daří piniím, cypříšům, palmám, borovicím, fíkovníků, mandlovníkům i vinařům. K nejznámější vínům patří bílý Pošip z Čary a Grk z oblasti Lumbardy.

Nachází se zde množství velice dobrých hotelů a penzionů. Poskytuje ale i velmi dobré podmínky pro pobyt v moderních soukromých apartmánech, které jsou k dispozici ve všech obcích na celém dlouhém pobřeží ostrova.

Historie Korčuly

Ostrov Korčula je zajímavý i svou bohatou historií. Ta je nejpatrnější ve staré Korčule. Prošli tudy Řekové i Římané, po jejichž pádu se zde střídali Ostrogóti, Byzantinci, neretvanští piráti a Benátčané, kteří zde vládli od roku 1420 až do roku 1797.

Každá z historických etap zde zanechala svou stopu. V popisu jednotlivých míst naleznete některá upozornění na zajímavosti ostrova spojené s historií.

Rozhodnete-li se strávit dovolenou na Korčule, věnujte pozornost i některým místům uvnitř ostrova. Navštivte Žrnovo, vinařskou obec Čara, zajímavé městečko Blato i další místa. Nebudete zklamáni.