ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2022

Podrobněji o letovisku Orebić

Orebić - plážMěstečko na jižním pobřeží poloostrova Pelješac při Pelješackém průlivu. Je centrem Orebičské riviéry. Leží na úpatí nejvyšší hory poloostrova Sv. Ilija (961 m).

Vzhledem k poloze - ze severní strany je chráněn horami, je zde velice příjemné středomořské klima, které svědčí bohaté vegetaci s palmami, citrusovníky, vinné révě atp. Celý Pelješac je známým vinařským krajem, odkud je také nejznámější vynikající červený Dingač.

Pobřeží je lemováno oblázkovými plážemi, u hotelů i skalnatými a betonovými platy. Na okraji Orebiče ve směru od Stonu je ale velice hezká písečná pláž Trstenica, která je vzhledem k mírnému klesání vhodná pro malé děti.

Historické památky a zajímavosti

Na svahu Sv. Ilje, asi kilometr za Orebičem, se nachází františkánský klášter, od něhož je krásný výhled na pohoří Pelješace táhnoucí se ve směru k Dubrovníku. Klášter je otevřený pro veřejnost.

Orebić - přístavV Orebicí je muzeum mořeplavby s modely historických lodí, starými lodními deníky, ukázka věcí užívaných námořníky atp. Za prohlídku stojí i přilehlý hřbitov a výstavné hrobky kapitánů - mořeplavců. Orbič býval v minulosti místem, odkud pocházeli vynikající mořeplavci. Ti se po odchodu na odpočinek vraceli nazpět. Pobřeží je lemováno jejich výstavnými vilami známými jako kapitánské domy.

Rovněž v budově bývalé radnice na pobřežní promenádě je umístěno Námořní muzeum, v němž se nachází množství velice zajímavých exponátů vztahujících se k námořní plavbě zejména ze starších dob.

Tradiční kuchyně

V městečku je množství restaurací a kavárniček všech velikostí a cenových skupin. Dalmatinci jsou velice dobří kuchaři a bylo by škoda neokusit jejich vynikající jídla, dobrou kávu a zdejší vína. Pro turisty slouží zejména hotely umístěné na pobřeží na konci Orebiče.

Spojení Orebiće s okolními letovisky

V Orebiči se nachází přístav, který spojuje Pelješac s protilehlým přístavem Dominče, který leží v bezprostřední blízkosti města Korčula na stejnojmenném ostrově. Mezi Orebičem a Korčulou je i pravidelné lodní spojení a spojení osobními čluny. Lodní dopravu zajišťují společnosti Jadrolinija a Mediteranska plovidba.

Přibližně 20 km jižně se nachází nejzazší osada poloostrova Lovište. Nachází se po obvodu hlubokého zálivu ústícího ve směru k ostrovům Korčula a vzdálenějšímu Hvaru.Orebić - windsurfing

Ráj pro windsurfing

Poloha Orebiče při Pelješackém průlivu vytváří vynikající podmínky pro windsurfing. V blízkých obcích Perna, Kučište a Viganj, které leží na pobřeží v nejužším krčku mezi Pelješacem a Korčulou, vytváří pravidelný mistrál pro surfaře doslova fantastické podmínky. Proto zde naleznete vyznavače tohoto sportu ze všech evropských zemí.