ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Novi Vinodolski

Novi Vinodolski Malebné městečko Novi Vinodolski na březích Velebitského kanálu v jihovýchodní části údolí Vinodol je krásná turistická destinace v oblasti Kvarner a záhoří. Leží 9 km jižně od Crikvenice. Letovisko je známé především rozsáhlými písečnými plážemi, které jsou obklopeny hustým borovým lesem, a pobřežní promenádou. Novi Vinodolski je lokalitou vyhledávanou zejména rodinami s dětmi. V turistické osade Zagori, vroubené borovým lesem, budete mít možnost se aktivně rekreovat - jsou tam venkovní a uzavřené bazény s mořskou vodou. Nedaleká zátoka Povila jistě nadchne děti. Je tam totiž překrásná oblázková pláž.

Skládá se ze staré části na kopci a nové části u moře s pobřežní promenádou, kde najdeme hodně možností ubytování. Město má dlouhou tradici cestovního ruchu a bohatou kulturní historii. Město má více než 140 let tradice cestovního ruchu. První zařízení pro koupání bylo zřízeno v r. 1878 a dnes renovovaný hotel Lišanj byl postaven o několik let později.

První zmínky o osadě jako politickém centru knížectví Vinodol pocházejí z r. 1288, kdy ve frankopanském zámku fungoval slavný Vinodolský řád, první slovanský zákoník a důležitá památka chorvatského obecného práva. V r. 1988 byl tomuto dokumentu postaven na centrálním náměstí památník. Opevnění z 13. století s kostelem je historickým jádrem dnešního města.

můžete navštívit Vinodolské letní večery a koncerty klasické a etno hudby, která je provázena tradičními hudebními nástroji. V kulturní oblasti je ochrannou známkou Riviéry Novi Vinodolski moderní událost Růžice Vinodola, které je založeno na lidové pověsti. Tato slavnost je spojená se sběrem hroznů a nejlepší a nejpracovitější sběratelka na konci získá titul Růžice. V srpnu se zde odehrává Mezinárodní letní karneval a můžete zde shlédnout veselá představení přímo na ulicích městečka.

Příběh Riviéry Novi Vinodolski můžete vidět Očima Vinodola. Šest vyhlídek, rozmístěných po nejvyšších okolních horách, poskytují turistům nezapomenutelný výhled. Obzvlášť atraktivní jsou kamenné schody, kterých je více než 1300. Jsou vytesané nebo zabudované do skal, které spojují pobřeží se zalesněnými částmi Riviéry Novi Vinodolski.

Ubytování

Kvarner » RivieraCrikvenica » Novi Vinodolski
Fotografie - Apartmany IVANKA
velikost:
1x apartmán 4+1, balkon, 2 ložnice, klimatizace, WiFi. TV SAT
Kvarner » RivieraCrikvenica » Novi Vinodolski
Fotografie - Apartmány MARIJA
velikost:
1x apartmán 2+2, balkon, 1 ložnice, balkon, klimatizace, WiFi, TV SAT
1x apartmán 4+2, terasa v přízemí, 2 ložnice, klimatizace, WiFi, TV SAT
Kvarner » RivieraCrikvenica » Novi Vinodolski
Fotografie - Vill BLAŽENKA
velikost:
1x apartmán pro 6 osob, 3 ložnice, přízemí s krásným výhledem, klimatizace, WiFi, TV SAT
Kvarner » RivieraCrikvenica » Novi Vinodolski
Fotografie - Villa LELA
velikost:
2x apartmán 4+1, balkon, 2 ložnice, klimatizace, WiFi, TV SAT
Kvarner » RivieraCrikvenica » Novi Vinodolski
Fotografie - Villa SARA
velikost:
1x apartmán 2+2,přízemí s terasou, 1 ložnice, klimatizace, WiFi, TV SAT
1x apartmán 4+1, balkon,2 ložnice klimatizace, WiFi, TV SAT