ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2023

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Selce

SelcePobřežní městečko Selce a zároveň i nejjižnější část Crikvenické riviéry se nachází asi jen 3 km jižně od známého turistického střediska Crikvenica. Selce, jako letovisko dokáže svými službami uspokojit i náročnějšího návštěvníka. Velmi oblíbenou a uznávanou destinací je Selce i v oblasti léčby revmatických a respiračních onemocnění.

Pobřeží tohoto městečka je poměrně rozsáhlé, díky čemuž si můžete vybírat hned z několika menších a větších pláži tvořených buď z kamínků nebo písku. Velmi pěknou pláží s početným množstvím atrakcí je například pláž Rokan, která se nachází v blízkosti minigolfového hřiště. U této pláže je písečné mořské dno, které je velmi vhodné pro neplavce a menší děti. Před časem byla pláž doplněna i o několik betonových desek, které se využívají především na opalování. Kromě množství slunečníků a lehátek zde najdete dokonce i malý aquapark a dětské městečko. Díky svým kvalitním službám a velmi čistému moři byla dokonce před časem ohodnocena i modrou vlajkou kvality.

Další vyhledávanou místní pláží je Poli Mora, která leží v blízkost centra letoviska. Ta je z větší části tvořena z drobných oblázků a několika betonových desek, které slouží i pro kotvení lodí. Součástí pláže je široká nabídka lehátek, slunečníků a několika gastronomických zařízení. Před časem byla Poli Mora oceněna i modrou vlajkou pro kvalitu čistoty pláže.

Riviéra Crikvenica během letní sezóny prakticky nespí. To samé se dá říci i o letovisku Selce, které je během hlavní sezóny centrem mnoha kulturních slavnosti. Mezi nejvýznamnější patří “Rybářské slavnosti“, které trvají nepřetržitě od 12. července až do 12. srpna a “Rybolov s hosty“.

Na místě, kde dnes stojí Selce, před časem žili i jiné národy než dnešní Chorvaté. Během Římské říše zde toto místo obývali Římané, kteří tu dokonce vybudovali i menší osadu, jejíž původní části byly později i nalezené archeology. Později se toto místo začalo rozvíjet na malou rybářskou a zemědělskou obec, která byla menším přístavem pro sousední osady, které přes zdejší přístav obchodovali s vínem.

Součástí dnešního Selce je kromě mnoha moderních budov i několik starších budov, které jsou ukázkou tehdejší architektury. Mezi nejznámější a nejvyhledávanější zdejší památky patří kostel sv. Kataríny a kostelík sv. Jiřího, který leží na malém kopci nad obcí. Velmi pěkné památky najdete i v sousední Crikvenici, kde je konkrétně postaven například opevněný zámek z 15. století. Ten po rozsáhle rekonstrukcí dnes slouží, jako luxusní hotel s množstvím ubytovacích kapacit.

Ubytování