ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Riviéra Trogir

Podrobnější informace

Širší trogirské okolí (riviéra Trogir - Donji Seget - Seget Vranjica - ostrov Čiovo) charakterizuje bujná vegetace, početné ostrovy a ostrůvky, kamenné a oblázkové pláže, moderní hotely, penziony a množství vil s možností ubytování v apartmánech. Díky nové dálnici Zagreb - Split je pro turistu je v současné době velice výhodná i dostupnost této zajímavé oblasti.

Historické město Trogir

Trogir je jedno z nejkrásnějších historických měst chorvatského pobřeží. Vznik je datován do 3. století před naším letopočtem, kdy zde Řekové založili osadu. Od roku 1078 našeho letopočtu získali nad touto oblastí největší vliv Římané. Po staletí se zde střídali různí vládci.

Pohled na město TrogirV roce 1123 bylo město zničeno Saracény. Od roku 1420 zde vládli Benátčané. Toto období vtisklo městu Trogir jeho charakteristický vzhled, který se uchoval do dnešních časů. Střed města pochází právě z těchto časů.

Město obepínají hradby v jejichž středu se nachází opevněný zámek Kamerlengo. Stojí zato projít jednotlivé uličky a nahlédnout do romantických dvorků a interiérů. Křivolaké uličky s gotickými domy a hezkými renesančními paláci jsou jedinečným souborem architektonických památek.

Unikátní je románská plastika znázorňující Adama a Evu, která zdobí portál katedrály Sv. Vavřince ze 13. a 14. století. Zajímavá je městská brána přestavěná v 16. století, palác Stafileo z konce 15. století, palác Čipiko rovněž z 15. století, a městská radnice. Mořskou bránou se dostanete na rybí trh.

Množství jiných památek činí z tohoto města jedno velké muzeum. Zcela právem je Trogir zapsán do seznamu světového kulturního dědictví organizace UNESCO.