ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Riviéra Omiš

Podrobnější informace

Městečko Omiš a přilehlá oblast, tzv. Omišská riviéra, se nachází mezi městy Split a Makarska. Omišská riviéra je lemována borovými háji, omývána průzračným Jadranem a směrem do vnitrozemí ohraničena masivy pohoří Biokovo

Možnosti koupání

Omiš - Letecký pohledÚstí zde bystrá řeka Cetina, která zde vytvořila hluboký kaňon, kterým se vlévá do moře. Vyústění této řeky napomohlo k vytvoření nádherných písčitých pláží, které se v tomto centru nacházejí. Pro ně se tato oblast stala vyhledávaným turistickým centrem.

Klidná atmosféra tohoto nádherného místa vyhovuje především rodinám s dětmi a těm, kdo hledají na dovolené odpočinek a klid. Prostředí Omišské riviéry je vzhledem ke své poloze vhodné jako výchozí bod k velkému množství výletů autem nebo lodí

Sportovní vyžití

Oblast Omiše nabízí skvělé podmínky pro sprotovní vyžití - oblíbenými se staly sporty jako rafting na peřejích Cetiny, volné lezení po okolních skalách, windsurfing, cykloturistika, plážový volejbal a jiné.

Historie oblasti Omiše

Omiš byla osídlena ilyrskými kmeny a později Římany. Až sem sahala moc neretvanských pirátů, kteří v jistém období konkurovali Benátkám. Benátčané jim také v určitém období platili za volnou lodní dopravu v oblasti Omiše. Město bylo velice opevněno a ani Turkům se je nepodařilo nikdy obsadit.

Omiš - Panorama

Památky a pozoruhodnosti

Torza bývalého městského opevnění se zříceninou pevnosti Starigrad, která se nachází o 300 metrů výše a odkud je nádherný výhled na město Omiš. Za návštěvu a prohlídku stojí kostel sv. Michala postavený v roce 1629 s portálem a obrazy malíře Mattea Ignoli z Ravenny. Městské muzeum vystavuje etnografické a a archeologické exponáty. Oblíbené jsou i vodopády Velika a Mala Gubavica v kaňonu řeky Cetiny.