ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Riviéra Crikvenica

Podrobnější informace

Je oblíbeno pro chráněnou polohou na úpatí výběžků Veliké Kapely a mírným podnebím. Letovisko je pěkně upraveno, hojnost vegetace, parky, promenády. Crikvenická riviéra se táhne od Jadranova na severu přes Dramalj u Crikvenice a vlastní Crikvenici dál na jih až k letovisku Selce.Crikvenica

Atrakcí letoviska Crikvenica je hlavní centrální dlouhá oblázková pláž - Gradska plaža (platí se vstupné), přecházející v hrubý písek s pozvolným přístupem do moře. Je vhodná i pro malé děti a má upravený vstup do vody pro osoby tělesně postižené. Ostatní pláže jsou oblázkovo-kamenité, taktéž s pozvolným přístupem do moře. Z pláží v Crikvenici byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou městská pláž (Gradsko kupalište).

Sportovní vyžití

Crikvenica má dobré podmínky pro vodní i jiné sporty jako jsou jachting, windsurfing, potápění, tenis, plážový volejbal a další míčové hry, dobré možnosti pro hry dětí. V průběhu léta se koná několik závodů plachetnic (regaty), různá sportovní utkání, závody a soutěže. Na nepříliš vzdáleném jezeře Tribalj se koná závod v orientačním potápění, započítávaný do mistrovství světa. Crikvenický mezinárodní plavecký maratón, který se každoročně koná v Den města, tj na svátek Nanebevzetí P.Marie - 15. srpna. Trasa závodu vede ze Šila na ostrově Krku do Crikvenice a je dlouhá 3800 m.

Noční život a letní události

CrikvenicaV Crivenici jako středisku zábavy jsou diskokluby, taneční terasy, bary, vinárny. Noční život se v sezóně soustřeďuje do oblasti hlavní pláže (Crni mol), kde je několik klubů, diskoték a nočních barů.

Atrakcí je velké crikvenické Akvárium. Oblíbený je tzv. Rybářský týden v Crikvenici konaný koncem srpna. Dále jsou tu organizovány nejrůznější zábavní a společenské akce, přehlídky, průvody, hry, soutěže. K velmi navštěvovaným patří i Dny Crikvenice (14.8.). Poměrně neobvyklá akce je Sportovní rybolov s hosty, několikrát za sezónu.

V průběhu sezóny se konají různé kulturní akce - promenádní koncerty, folklorní vystoupení, různé hudební programy a výstavy.

Historie oblasti

Na místě dnešní Crikvenice byl původně římský vojenský tábor Ad Turres, pak malá rybářská osada. Krcký kníže Frankopan tu začátkem 15. stol. postavil opevněný zámek - kaštel, který jeho syn záhy daroval řádu pavlánů, kteří v něm zřídili klášter a školu. Po zrušení řádu byl nějaký část v majetku Habsburků, kteří tu zřídili důstojnickou ozdravovnu. Později byla změněna v dětský domov. Dnes je přestavěn na hotel.

Začátkem 20. století získala Crikvenica status klimatických přímořských lázní, byly postaveny první hotely. Crikvenica byla zejména mezi dvěma světovými válkami oblíbena u českých návštěvníků, některé hotely měly i české majitele. Česká klientela se zaměřovala hlavně na dětskou a rodinnou rekreaci.