ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2024

Kontakt

CA Jadranka
Dagmar Vaclíková
JUDr. Karel Suchánek
Urxova 296
500 06 Hradec Králové.

mobil: +420 723 047 534
tel.: +420 602 687 141
ca-jadranka@seznam.cz jadranka@volny.cz

Makarská riviéra

Podrobnější informace

Baška VodaJednou z nejkrásnějších rekreačních oblastí na chorvatském Jadranu je oblast mezi obcemi Brela a Živogošče nazývaná Makarská riviéra.

Jejím centrem je půvabné a živé městečko Makarska. Její krásu zdůrazňuje nádherné pohoří Biokovo, na jehož úpatí se rozprostírá.

Celou tuto oblast charakterizuje řada historicky cenných památek z minulosti. Současnost charakterují moderní hotely, penziony, hotelové a soukromé apartmány.

V případě Vašeho zájmu o pobyt v některém z míst Makarské riviéry jsme připraveni Vám podle Vašich požadavků zajistit pobyt v některém ze soukromých apartmánů, kterými naši chorvatští partneři disponují.

Historie oblasti

Poměrně vysoko nad pobřežím této oblasti vznikaly v minulosti obce, jejichž obyvatelé vedli s ohledem na podmínky velice těžký život. Postupným vývojem se lidé stahovali blíž k pobřeží, vznikaly nové obce, velice často se stejnými jmény pouze s přívlastkem starý nebo nový.

Drašnice - pohled na pohoří BikovoDnes je většina těchto starých obcí jen výjimečně a nepatrně osídlena. Přesto stojí zato některé z nich při pobytu navštívit a alespoň trochu si přiblížit minulost. Odměnou vám bude překrásný a nezapomenutelný pohled na pobřeží.