ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2022

Podrobněji o letovisku Kučište

Pohled na Korčulu z KučišteKučište je malebná, turistická obec v jednom ze zálivů poloostrova Pelješac vzdálená asi 6 km západně od centra Orebiće. Nachází se přímo naproti městu Korčula. Ze severu je chráněna nejvyšší horou poloostrova Pelješac sv. Ilje (961). Proto jsou zde velice mírné klimatické podmínky s více jak 300 slunečnými dny v roce.

Nad obcí se nacházejí ještě starší, dnes již opuštěné vesničky Žukovac a Bilopolje. Cestou po pobřeží ve směru na Viganj se přibližně uprostřed nachází mys Liberna s překrásnou oblázkovou pláží.

Památky

Jádro obce vzniklo v 16. století. V 19. století byly podél pobřeží vybudovány volně stojící kapitánské domy v dubrovnickém venkovském stylu. Zvláště pozdně renesanční budova a další budova v barokním stylu z konce 18. století obchodnické rodiny Lazarovićů stojí za pozornost. Uprostřed obce na nábřeží stojí trojlodní barokní kostel Svaté Trojice z roku 1752, který patří k nejvýznamnějším barokním kostelům na jižním pobřeží Chorvatska. Na místním hřbitově se nachází malý gotický kostelík sv. Lukáše z 14. století.

Ideální podmínky pro windsurfing

Pohled na KučišteViganj a Kučičte jsou vzhledem k fantastickým podmínkám vyhledávány windsurfaři. Od dopoledne do večera zde mezi Korčulou a pobřežím poloostrova Pelješac vane čerstvý mistral, který vytváří nepřekonatelné podmínky pro provozování tohoto sportu. Jako všude je v této oblasti velice čistá voda. V celé oblasti se nachází řada velice dobrých restaurací, v nichž stojí za ochutnání místní speciality.